PODSUMOWANIE ROKU  

Parafia liczy około 1300 parafian. Frekwencja na Mszach niedzielnych ok. 50%. Można powiedzieć, że w większości wierzący, katolicy, poza 2 rodzinami, Przyjmujący po kolędzie – sporadyczne wypadki nieprzyjęcia po kolędzie, ale wydaje się że są to raczej wypadki losowe, głownie związane z pracą i wyjazdami.

Duszpasterzuje tu 5 kapłanów – o. Franciszek,  jeden z naszych seniorów, w tym roku obchodzi jubileusz 60 kapłaństwa. 

W ubiegłym roku kalendarzowym 2016 w naszej parafii było:

                                   Rok

2016

2015

Pogrzebów

14

12

Ślubów

11

11

Chrztów

19

18

Do I Komunii św. przystąpiło

21

21

 Co udało się zorganizować w roku 2016

- jasełka

- dzień dziecka

- półkolonie dla dzieci

-  dożynki parafialne – gospodarzami w tym roku był Parczew

- jubileusz 50 lecia kapłaństwa o. Ludwika

- wielokrotne sprzątanie Golgoty przy licznym udziale wiernych parafian

- pielgrzymki i wycieczki do Wrocławia, Torunia, Lichenia

- przybyło 9 ministrantów młodszych, ubył 1 – mamy w tej chwili 17 ministrantów. Jest schola – prowadzi p. Henryk, wspólnota Modlitewna, Koła Żywego Różańca, RMPM, Czarny Szkaplerz Męki Pańskiej.  

Co planujemy w 2017r. 

 - jasełka,

- koncert chóru radość z Gorzyc,

- spotkania opłatkowe dla dzieci i dorosłych,

- dzień chorego w Ur. Wspomnienia Matki Bożej z Luord,

 - Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i dorosłych,

- jubileusz 60 lecia kapłaństwa Franciszka okolice kwietnia,

- dzień dziecka,

- odsłonięcie tablicy poświęconej o. Dominikowi Buszcie i RMPM Ufundowanej przez RMPM – Tablica jest  zamocowana przy Ołtarzu Matki Pięknej Miłości –Uroczystość będzie miała miejsce w I sobotę marca – zaproszony jest ojciec Prowincjał z  Warszawy o. dr Waldemar Linkie, parafianie, RMPM,

- dożynki parafialne,

- półkolonie dla dzieci w lipcu,

- wyjazdy pielgrzymkowe parafian do różnych sanktuariów, również zagranicznych  m. in, do Medziugorie - w październiku oraz do Czech w kwietniu - zapraszamy,

- modlimy się i myślimy o Koronacji Obrazu Matki Pięknej Miłości – ale jest to duże działo, do której woli potrzeba jest też znaku z nieba, woli i życzliwości ks. Biskupa, zależy też od oddolnej inicjatywy samych ludzi, parafian i ich zaangażowania, 

W sposób szczególny zapraszamy chłopców do włączenia sięw służbę ministrancką.

Zachęcamy do czytania Słowa Bożego osób świeckich, kobiet i mężczyzn. 

Podziękowanie

Chciałbym wszystkim parafianom i gościom serdecznie podziękować za okazywaną życzliwość. Miało to także miejsce podczas całego roku podczas tylu spotkań przy różnych okazjach.

Chciałbym w sposób szczególny podziękować: 5 kapłanom pracującym w naszej parafii, Radzie Parafialnej, radnym,  naszym sołtysom, strażakom, kołom gospodyń Wiejskich, pracownikom naszej parafii: p. Organiście, p. kościelnemu, dyrekcji naszej szkoły w Parczewie, i we Wtórku, Pani katechetce, osobom które prowadzą stronę internetową naszej parafii, scholii, ministrantom, kołom różańcowym, naszym Dobroczyńcom imiennym i bezimiennym, osobom które nas wspierają, modlą się za nas, są nam życzliwe. 

Życzę Błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku i opieki Matki Bożej.  

                                               Proboszcz o. Grzegorz CP

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież