30-LECIE RODZINY MATKI PIĘKNEJ MIŁOŚCI 

   W I. sobotę marca (4.03.2017) odbyło się nabożeństwo Rodziny Matki Pięknej Miłości, podczas którego została poświęcona pamiątkowa tablica w naszym kościele, która upamiętnia założyciela RMPM (o. Dominika Busztę) i 30–lecie istnienia tej wspólnoty.

Spotkaniu przewodniczył o. prowincjał pasjonistów w Polsce, Waldemar Linke, brało w nim udział wiele zaproszonych gości (Ks. Inf. T. Szmidt, ks. Jan z Siedlikowa, ojcowie pasjoniści z innych klasztorów, siostry zakonne, grupy pielgrzymów z Łodzi, z Ostrowa i okolic). W kazaniu o. prowincjał podkreślił wagę istnienia tej wspólnoty i charyzmatyczną postawę założyciela o. Dominika Buszty. Na zakończenie Mszy świętej została poświęcona odnowiona Droga Krzyżowa. Po Mszy świętej i posiłku, pielgrzymi odprawili w kościele nabożeństwo drogi krzyżowej według treści sł. B. o. Bernarda Kryszkiewicza oraz spotkali się obecnym moderatorem RMPM. Na zakończenie nabożeństwa pasyjnego kilka osób spontanicznie wyraziło pragnienie przyjęcia Czarnego Szkaplerza Męki Pańskiej, co też dokonało się podczas spotkania z moderatorem RMPM.

o. Krzysztof Zygmunt CP

fot. Wiesław Kaczmarek

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież