DOŻYNKI PARAFIALNE

 W niedzielę 27 sierpnia odbyły się w naszej parafii dożynki, których gospodarzami w tym roku byli mieszkańcy Westrzy na czele z Panią Sołtys Mariolą Karolak. 

 „Ziemia jest ostoją wolności, ziemia jest ostoją kultury, ziemia jest życiem” – te  słowa Ojca Świętego przytoczył Ojciec Grzegorz w swojej homilii. Zwrócił uwagę, że w Polsce a zwłaszcza w naszym regionie mało jest ziemi. która nie byłaby uprawiana, leżała ugorem. Świadczy to o tym, że ta ziemia jest przez nas szanowana, dlatego możemy pochwalić się dobrymi plonami, bo ziemia nam się odwdzięcza.  W dalszej części homilii o. Grzegorz mówił o trudnej pracy rolnika, o tym, jak  wiele zależy od pogody. Wichury, nawałnice, gradobicia, powodzie  wszystko to dotyka rolnika bezpośrednio. Podkreślił  jak bardzo powinniśmy być wdzięczni Panu Bogu za to, że te nieszczęścia nas ominęły mając nadzieję, że i w kolejnych latach nas ochroni. Na zakończenie mszy świętej Pani Sołtys Westrzy podzieliła bochen chleba między wiernych. 

Dalsza część dożynek odbyła się w Westrzy, gdzie ugoszczono mieszkańców wsi oraz  gości kawą, ciastem oraz posiłkami na ciepło. Były występy artystyczne, zamki dmuchane, wata cukrowa i przejażdżki bryczką. Pogoda choć wietrzna dopisała dzięki czemu gospodarze dożynek mogli cieszyć się dużą frekwencją.  

 

 

W.Kaczmarek