FOTOREPORTAŻ Z PIELGRZYMKI DO MEDZJUGORIE
20-28 października 2017

Medziugorje to niewielka, ale dynamicznie rozwijająca się miejscowość, znajdująca się w Hercegowinie, w południowej części Bośni i Hercegowiny. Nazwa oznacza teren między wzgórzami. Panuje tu klimat śródziemnomorski z łagodnymi zimami, ciepłymi latami, i obfitymi opadami deszczu w zimie.  Medziugorje jest otoczone górami, które zatrzymują śródziemnomorskie prądy powietrza. W ostatnich trzydziestu latach miejsce to przeobraziło się z ospałej wioski, w której mieszkańcy parali się pracą na roli, uprawą tytoniu, warzyw i winogrona, na dynamiczne miejsce kultu religijnego, do którego przybywa wiele tysięcy pielgrzymów z całego swiata. Życie w Medziugorju skupia się wokół kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Jakuba.

o.Grzegorz Słowikowski