Nasza parafia liczy około 1300 parafian. Frekwencja na Mszach niedzielnych ok. 50%. 

Duszpasterzuje tu 4 kapłanów, organista , kościelny, ubył nam 1 kapłan bo zmarł nam o. Józef 

W ubiegłym roku kalendarzowym 2017 w naszej parafii było:

                                   Rok

2017

2016

Pogrzebów

9

14

Ślubów

12

11

Chrztów

29

19

Do I Komunii św. przystąpiło

23

21

 

 Co udało się zorganizować w roku 2017

- jasełka

- koncert chóru radość z Gorzyc

- spotkania opłatkowe dla dzieci i dorosłych

- dzień chorego w Ur. Wspomnienia Matki Bożej z Lourdes

- Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i dorosłych –

- jubileusz 60 lecia kapłaństwa Franciszka -

- dzień dziecka,

- odsłonięcie tablicy poświęconej o. Dominikowi Buszcie i RMPM

- Dożynki parafialne

- półkolonie dla dzieci w lipcu była grupa ok. 100 osób

- wyjazdy pielgrzymkowe parafian do różnych sanktuariów, również zagranicznych  m. in, do Medziugorie - w październiku oraz do Czech w kwietniu

- przybył 1 ministrant – mamy w tej chwili 18 ministrantów. Jest schola – prowadzi p. Henryk, wspólnota Modlitewna, Koła Żywego Różańca mamy ich 10 , w tym 1 męskie, RMPM, Bractwo Czarnego Szkaplerza,

- nastąpiła zmiana Katechety – Pani Ewelina Kruk poprzednia katechetka zrezygnowała z uczenia katechezy na rzecz matematyki. W jej miejsce pracę podjęła pani Anna Tyjon, która od tego roku wprowadziła się do naszej parafii wraz z cała swą rodziną. 

Co planujemy w 2018r. 

 - jasełka – będą za tydzień

- spotkania opłatkowe dla dzieci i dorosłych i św. Mikołaj.

- dzień chorego w Ur. Wspomnienia Matki Bożej z Lourdes

 - Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i dorosłych –

- dzień dziecka,

- Dożynki, w tym  roku w Parczewie odbędą się  dożynki gminy Sieroszewice Musimy przedyskutować wraz z Radą Parafialną, jak w tym układzie będą wyglądały nasze Dożynki Parafialne.

- półkolonie dla dzieci

- wyjazdy pielgrzymkowe parafian do różnych sanktuariów, również zagranicznych  m. in, do Medziugorie - w październiku, myślimy też o pielgrzymce na Litwę do Wilna – ale gdyby to miałoby rozbić chętnych i ze szkodą dla wyjazdu do Medziugorie, to z Wilna zrezygnujemy 

- w sposób szczególny zapraszamy chłopców do włączenia się w służbę ministrancką 

Podziękowanie

Chciałbym wszystkim parafianom i gościom serdecznie podziękować za okazywaną życzliwość. Miało to także miejsce podczas całego roku podczas tylu spotkań przy różnych okazjach.

Chciałbym w sposób szczególny podziękować: 4 kapłanom pracującym w naszej parafii, Radzie Parafialnej, radnym,  naszym sołtysom, strażakom, kołom gospodyń Wiejskich, pracownikom naszej parafii: p. Organiście, p. kościelnemu, dyrekcji naszej szkoły w Parczewie, i we Wtórku, Pani katechetce, osobom które prowadzą stronę internetową naszej parafii, scholii, ministrantom, kołom różańcowym, naszym Dobroczyńcom imiennym i bezimiennym, osobom które nas wspierają, modlą się za nas, są nam życzliwe

Życzę Błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku i opieki Matki Bożej.

Proboszcz o. Grzegorz CP