PIERWSZA NOCNA PIELGRZYMKA Z SADOWIA DO KOTŁOWA

„Od Matki Pięknej Miłości w Sadowiu do Matki Bożej w Kotłowie” – pod takim hasłem i w intencji dzieci i młodzieży odbyła się w dniu 10 września pierwsza nocna pielgrzymka z Sadowie do Kotłowa. „Zapisało się ponad 130 osób” powtarzał z radością Ojciec tuż przed pielgrzymką. Jednocześnie widać było u niego spore zatroskanie, jak to będzie, czy zajdziemy bezpiecznie, czy będziemy na czas. A jednak się udało, dotarliśmy szczęśliwie. Około 23.45 byliśmy pod Sanktuarium Matki Bożej Kotłowskiej, gdzie oprócz wspólnej intencji każdy w sercu niósł prośby, podziękowania i może skruchę i żal za swoje złe uczynki. Byliśmy zmęczeni ale szczęśliwi, że udało się nam przejść te 15 km bez żadnych przykrych niespodzianek. Na miejscu czekał na nas Ksiądz Łukasz Ograbek - proboszcz tamtejszego Sanktuarium. Widać było u niego wielką radość widząc tak liczną grupę zmierzającą do Matki Bożej Kotłowskiej.

Przed Mszą świętą ks. Łukasz przywitał wszystkich przybyłych, powiedział kilka słów o Sanktuarium Matki Bożej Kotłowskiej i pochwalił za podjęty trud pielgrzymowania.

Mszy Świętej przewodniczył o. Grzegorz a homilię wygłosił ks. Łukasz Ograbek.

Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w organizację pielgrzymki. Przede wszystkim Pani Annie Tyjon bo to ona była jej inicjatorem, Ojcu Grzegorzowi za organizację i główny patronat nad tym przedsięwzięciem. Panom policjantom i strażakom, Panu Mirosławowi Tecławowi którzy kierowali ruchem i asystowali, wyznaczonym osobom do pilnowania aby grupa zachowała bezpieczny szyk i była oświetlona. Dziękujemy Księdzu Łukaszowi za ciepłe przyjęcie. Ojcu Jakubowi, który zadbał aby w naszych organizmach nie zabrakło cukru :-).  Dziękujemy też Panu Waldemarowi Cieślakowi – organiście z Parafii w Pruślinie , który grał nam  na gitarze, naszemu Panu Henrykowi – naszemu organiście, Pani Ani Kwiatek i innym członkom scholi za śpiew i oprawę muzyczną na Mszy św. Dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację ale przede wszystkim tym, którzy zechcieli podjąć trud pielgrzymowania.

Do zobaczenia za rok.   

 

 

C O V I D 
  Drodzy Parafianie, w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią prosimy, aby dostosować się do obowiązujących wymogów sanitarnych: o zakładanie maseczek, dezynfekcje rąk i zachowanie bezpiecznej odległości.