WIELKI PIĄTEK - DROGA KRZYŻOWA

   Stacje Drogi Krzyżowej są relacją przedstawiającą ostatnie godziny z życia Jezusa Chrystusa na ziemi. Mają one swoją kontynuację w duchowych doświadczeniach każdego chrześcijanina i zastosowanie w naszym życu codziennym. Stacje Drogi Krzyżowej służą nam jako przypomnienie uniżenia, jakie Jezus gotów był ponieść, wyzbywając się swoich boskich przywilejów, po to aby utorować drogę zbawienia poprzez własną ofiarę.

   Rozważania pasyjne oparte na tekstach ewangelicznych przy stacjach Drogi krzyżowej poprowadziły wyznaczone osoby z parafii, zaś krzyż, symbol Męki Zbawiciela od stacji do stacji nieśli kolejno ministranci, mieszkańcy Sadowia, Wtórku, Bibianek, Parczewa i Westrzy. Następnie goście parafii, Koła różańcowe, młodzież, dzieci, ojcowie oraz matki rodzin.

W.Kaczmarek

{jcomments on}