DZIEŃ ŚWIĘTEGO FLORIANA

   Z okazji wspomnienia św. Floriana w środę 3 maja we Mszy św. o godz. 11.00 uczestniczyli strażacy OSP w Sadowiu, Westrzy, Parczewa, Wtórku i gościnnie także z Wysocka Wielkiego.

  W homilii o.Grzegorz przypomniał dlaczego właśnie święty Florian jest patronem strażaków. Podkreślał jak ważna rolę w naszym życiu i środowisku pełnią. Niosą pomoc w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, angażują się reprezentacyjnie podczas uroczystości religijnych jak i patriotycznych. Pomagają w realizowaniu społecznych przedsięwzięć i organizowaniu imprez kulturalnych. Zaznaczył, że strażacy dają świadectwo, że nikt nie jest sam – każdy człowiek, każdy bliźni może liczyć w trudnej sytuacji na pomocną dłoń.

Po Mszy św. został poświęcony nowo zakupiony dla OSP Sadowie wóz strażacki IKARUS.

Ciąg dalszy uroczystości na sali OSP Sadowie.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież